
Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами
Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 року №2145-VІІІ набрав чинності з 28.09.2017 рокуиСтаття 19. Освіта осіб з особливими освітніми потребами.
Особам з особливими освітніми потребами освіта надається нарівні з іншими особами, у тому числі шляхом створення належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби таких осіб, визначені в індивідуальній програмі розвитку.
Для навчання осіб з особливими освітніми потребами застосовуються види та форми здобуття освіти, що враховують їхні потреби та індивідуальні можливості.Органи державної влади, органи місцевого самоврядування та заклади освіти створюють умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами шляхом забезпечення розумного пристосування та універсального дизайну.

У Криворізькій гімназії №48 КМР створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, а саме:
-
заклад забезпечений необхідними навчальними площами (класні кімнати, готується ресурсна кімната);
-
у наявності кнопка виклику та пандусу;
-
розміщення на І поверсі класних кімнат, в яких навчаються здобувачі освіти, що мають порушення опорно-рухового апарату;
-
організовано 5 інклюзивних класів, в яких навчається 9 здобувачів освіти з ООП.
Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; стелі, віконні рами – білі.
Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень.
З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення.
У закладі дотримується повітряно–тепловий режим. Приміщення обладнані системами центрального опалення, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).
Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим особливостям дітей, враховується специфіка освітнього процесу.
Територія, будівлі, приміщення належно художньо-естетично оформлені.
Здобувачі освіти отримують психолого–педагогічні та корекційно–розвиткові послуги (у навчальному закладі працюють соціальний педагог, практичний психолог, вчитель-дефектолог, логопед).