Різка зміна поведінки, порушення сну та режиму харчування, усамітнення, байдужість, безпідставна агресія, розмови про відсутність сенсу життя… Ці та інші ознаки можуть бути першими червоними прапорцями пригніченого стану дитини.
У жовтні 2023 року в українському інфопросторі з’являлися новини про підліткові суїциди. Як зʼясувалося, частина з них була фейками. Втім, це ще раз нагадало про важливість довірливих розмов із дітьми, уважному ставленні до них і до інформації, яку вони споживають.
Про те, чому діти можуть думати про самогубство та як цьому зарадити, “Нова українська школа” поговорила з Ларисою Дідковською, психологинею, психотерапевткою, доценткою кафедри психології ЛНУ ім. Івана Франка, Оленою Лізвінською, психологинею, тренеркою з безпеки дітей, та Оксаною Мороз, дослідницею медіапростору, засновницею ініціативи з інфогігієни “Як не стати овочем“.
Зокрема, у матеріалі читайте:
які причини дитячих самогубств;
як на це впливають підлітковий вік, війна та соцмережі;
як розпізнати пригнічений стан дитини та підтримати її;
чи треба вести профілактичні розмови про суїцид;
контакти психологічних служб та корисні посилання.
Матеріал є частиною проєкту “Strategic Media Support Program”. Його реалізує Львівський медіафорум за підтримки NED.
За підтримки Міністерства освіти і науки України у партнерстві з Фондом Східна Європа, в Україні стартувала інформаційна кампанія #BraveKidsUkraine («Круті в укритті»), спрямована на психологічну підтримку дітей під час повітряних тривог.
У межах кампанії відомі особистості з України та з-за кордону висловлюють слова підтримки дітям, які перебувають в укриттях, та пропонують прості психологічні практики для зниження тривожності.
Із метою інформування щодо кампанії «Круті в укритті» просимо поширити електронний опитувальник серед закладів загальної середньої освіти для заповнення його учнями та їхніми батьками.
Лінк на електронний опитувальник: https://forms.gle/iC6eraKhjTbUQDu27.