Інноваційні підходи до проведення сучасного уроку
13 лютого у закладі було проведено засідання педагогічної ради «Інноваційні підходи до проведення сучасного уроку як передумова успішної самореалізації особистості». У ході підготовки до засідання, творчою групою було проведено діагностування членів педагогічного колективу щодо педагогічної оцінки здібностей вчителя до інноваційної діяльності.
Було обрано нетрадиційну форму проведення педради: педрада – презентація педагогічних інновацій з використанням інтерактивних технологій. Така форма проведення сприяла формуванню індивідуальної педагогічної траєкторію кожного учителя щодо оптимізації навчального середовища з метою розвитку творчого потенціалу та життєвої компетентності учнів.
Спікерами виступали вчителі, що атестуються в поточному навчальному році. Вони презентували власний новітній досвід із застосування інноваційних методик та технологій з метою створення продуктивного освітнього процесу закладу та створення умов для успішної самореалізації особистості. А саме:
Продуктивні шляхи формування креативного критичного мислення учнів на уроках української мови та літератури. Вчитель української мови та літератури Чорна Н.М.
Інтерактивні методики як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках інформатики. Вчителі інформатики Лагода Я.О., Мусієнко Я.В.
Розв’язання проблемних ситуацій як продуктивний шлях формування ключових компетентностей учнів.
Вчитель історії Руденко Н.В.
Розвиток пізнавальних інтересів учнів на уроках природознавства шляхом застосування інноваційних технологій навчання. Вчитель початкових класів Затуливітер Л.І.
Впровадження ігрових технологій для розвитку навчально-пізнавальної діяльності на уроках математики. Вчитель математики Режець Е.В.
В ході «вільного мікрофону» кожен бажаючий педагог мав змогу презентувати елементи власного досвіду з проблемного питання. Таким чином всі учасники були залучені до загального процесу обміну досвідом для досягнення спільного результату, кожен зробив власний внесок у спільну методичну скарбничку.
Адже «хороші вчителі створюють хороших учнів. Кожен, хто вміє згуртувати навколо себе людей із різними характерами, різними інтересами й може привести їх до успіху – справжній Майстер».